Tokat Masaj Salonu Meli̇ke

Tokat masaj salonu Akciğer vücutta oksijen sağlayan vücuttır. Akciğer kanseri, akciğer dokusundaki kontrolsüz hücre çoğalmasından kaynaklanır. Bu çoğalan hücreler, karaciğer ve kemik gibi diğer dokulara yayılarak büyük hasara yol açar.

Tokat mutlu son

Yayılımın adı metastazdır. Akciğer kanseri iki ana grupta incelenebilir. Bu gruplama, mikroskop ile incelenen hücrelerin görüntüsüne göre yapılır. Akciğer kanserinin en önemli nedenlerinden biri tütün ürünleridir. Sigara içme akciğer kanseri nedenlerinin yaklaşık% 80’ini oluşturur.

Tokat masaj mutlu son

Sigara içmeyen, sigara içmeyen kişilerde akciğer kanseri sıklıkla görülür. Bir başka sebep genetik faktörlerdir. Ailesel akciğer kanseri öyküsü olan birinin varlığı riski arttırmaktadır. Bu risk, sigara içenler ve ailelerinde akciğer kanseri olan kişilerde daha yüksektir. Asbest tozu ile çalışan kişiler, solunum yollarının tahrişine bağlı olarak akciğer kanserine de neden olabilirler.

Tokat masaj salonu

Hava kirliliği, beslenme alışkanlıkları, önceki akciğer kanseri ve radon gazı akciğer kanseri nedenleri arasındadır. Semptomların ileri evreden önce hissedilmesine sebep olmayabilir. Tokat masaj salonu . Genel olarak, semptomlar balgamın devamlılığı, balgamda kan, nefes darlığı, göğüs ağrısı, solunumda hırıltıdır. Bu semptomları olan bir hasta bir doktora gitmelidir. Bununla birlikte, hastalığın ilk aşamalarında, çoğunlukla anoreksi, kilo kaybı ve terleme görülür. Bu semptomları olan ve tanısı olmayan hastalar düşük tahmin edilmek için çok fazladır. Hastalık şüphesi varsa, ilk olarak bir akciğer röntgeni alınır. X ışını içinde bir kitle ortaya çıkarsa, akciğerleri teşhis etmek için bronkoskopi adı verilen bir tüp kullanılır. Bu sürecin adı biyopsi. Biyopsi örneği patoloji kliniğinde incelenir ve kanser tanısı kesin olarak belirlenir. Kanser teşhis edilirse, doktor yayılıp yayılmadığını görmek için daha fazla test isteyebilir. Aşamalar, kanserin çapı ve yeri, kanserin lenf düğümlerine yayılması ve metastaz yapıp yapmadıkları incelenerek belirlenir. Küçük hücreli olmayan akciğer kanserinde, tedavi erken dönemde tümörün tamamen çıkarılmasıyla gerçekleştirilir. İleri evrelerde radyoterapi ve kemoterapi uygulanır. Küçük hücreli akciğer kanserinde, sınırlı veya yaygın olup olmadığına karar verilir. Kemoterapi, yaygın hastalıkta uygulanır. Sınırlı hastalıkta hem kemoterapi hem de radyoterapi uygulanır. Aynı anda veya sırayla uygulanabilir.