Tokat Mutlu Son Masaj Kayra

Tokat mutlu son masaj Rickets kemiklerdeki zayıflığın neden olduğu bir hastalıktır, çünkü fosfor ve kalsiyum kemiklerde yeterince saklanmaz. Rachitism özellikle küçük çocuklarda zayıf kemikler ve kemik büyümesi ile karakterizedir. Her yaştaki kişilerde raşitizm hastalığı görülmesine rağmen, 2 ay ile 2 yıl arasında en sık görülen bebektir.

Tokat masaj mutlu son

Romatizmalı bebeklerde erken diş çıkarma, daha sonra sürünme ve yürümeyi akranlarına göre belirtiler vardır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar eğriliğe ve dışadönüklüğe sahiptir. Raşiteli bebekler, yaşıtlarından daha kısa boydadır ve kasları çok zayıftır. Bu bebeklerin göğüs bölgelerinde şişme vardır, bilekler ve el bilekleri geniş genişliklere sahiptir ve özellikle başın içinde aşırı terleme vardır. Bu semptomlardan sadece birinin varlığı, riketsin olması için yeterli değildir.

Tokat masaj salonu

Bu semptomlardan birkaçı söz konusu olduğunda, bebeğin bir uzmana gösterilmesi, hastalığın ilerlemesi için önemlidir. Kemiklerin sağlıklı gelişimi ve büyümesi için gerekli en önemli iki mineral, kalsiyum ve fosfordur. D vitamini, bu iki mineralin kemiklerde yeterli depolanması için önemli bir faktördür. Bu iki minerali depolamayı ve bağırsakları emmesini zorlaştıracağından, D vitamini eksikliği raşitizme neden olur. Raşit hastalıklarının tek nedeni D vitamini eksikliği değildir.

Tokat mutlu son

Genetik faktörler, rikets hastalığı etkilidir. Raşitizm tanısı bir kan testi ile yapılır. Tokat mutlu son masaj . Raşitizm tedavisi çok kolaydır. Raşitlerde önemli olan, bebekte semptomların gözlenmesi ve teşhisidir. Rahim hastalığı tedavisi D vitamini takviyesi ile yapılır. D vitamini takviyesi genellikle ağız yoluyla yapılabilir, bazen kastan yapılan iğne ile yapılabilir. Vücuttaki D vitamini yeterli seviyeye ulaştığında, hastalığın semptomları ortadan kalkacaktır. Raşitlerden korunmak için sağlıklı beslenme önemlidir. Özellikle deniz ürünlerinin bol tüketilmesi ve balık yağının kullanımı, riketsin önlenmesi için önemlidir. Emzirilen bebeklerde, bir doktorun tavsiyesi ile D vitamini takviyesi gerekebilir. Yemeye hazır gıdalarla beslenen bebeklerde, gıdalarda D vitamini takviyeleri bulunduğundan, bu ilaca gerek yoktur. Bebeklerin D vitamini almanın en kolay ve etkili yolu, günün belirli saatlerinde 20-25 dakika boyunca kollarını ve bacaklarını güneşe yükseltmektir. Güneş ile alınacak D vitamini bebekleri raşitizmden koruyacaktır.