Turhal Mutlu Son Masaj Zulal

Turhal mutlu son masaj Bali yöntemi çok çeşitli kombinasyonlarla hizmete sunulmaktadır. En çok bilinen masaj yöntemleri ise aromaterapi ve refleksoloji ile noktalanan egzotik bali veya lulur royaldir.

Egzotik bali yönteminde masaj iki aşamadan oluşur. Birinci aşamada doğal bitkisel özler kullanılarak peeling uygulaması ile başlangıç yapılır. Akabinde boreh adı verilen yaban zencefilinden ve kırmızıbiber karışımından elde edilen yağ vücuda uygulanarak, vücut temizliği sağlanır. Turhal mutlu son masaj . Daha sonra cilde yoğurt maskesi yapılarak, yöresel çiçek özlerinden elde edilen bir banyo ile birinci aşama sona erer. Ikinci aşamada ise refleksoloji yada aromaterapi tekniği uygulanan işlem toplam olarak iki buçuk saat sürmektedir.

Bali olarak bilinen masaj türlerinin bir diğeri ise lulur royaldir. Bu teknikte peeling aşamasında lulur adı verilen bitkisel bir karışım cilde uygulanır. Daha sonra kas gevşetici ve cildi nemlendirici özelliği olan çiçek banyosu yapılır. Lulur royal uygulaması ortalama iki saat sürer. Bali yöntemi olarak bilinen uygulamaların birçoğunda kendine has bali santi adı verilen Endonezya bölgesinden özel olarak getirilen bitki özlü yağlar kullanılmaktadır.